زعفران چند روزه گل می دهد؟ | کاشت زعفران

زعفران چند روزه گل می دهد؟
اطلاع از این که زعفران چند روزه گل می دهد؟ برای افرادی که به تازگی قصد دارند در زمینه تجارت و یا کاشت زعفران فعالیت خود را آغاز کنند یک سوال اساسی است. جالب است بدانید که تولید و خرید و فروش زعفران به عنوان یک طلای سرخ و یک ادویه ارزشمند سابقه ی طولانی در ایران دارد و در شهرهای مختلف ایران این گیاه ارزشمند کشت میشود و امروزه با توجه به پیشرفت علم در حوزه کشاورزی امکان تولید این گیاه در گلخانه هم فراهم شده است که یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری را فراهم کرده است افرادی که علاقه مند به فعالیت در کار پرسود زعفران هستند میتوانند کشت و تولید زعفران را به عنوان یک فرصت پرسود انتخاب نمایند.
علی رقم این که تولید زعفران یک کار پرسود است اما چالش های سختی هایی هم دارد و فرآیند کشت ، آبیاری و کود دهی زعفران کمی متفاوت تر از سایر گیاهان است که ما قصد داریم در این مقاله ضمن بررسی و آموزش کاشت زعفران به شما بگوییم که دوره ی گل دهی زعفران چند روزه است پس با ما تا انتها این مقاله همراه باشید.
لازم به ذکر است که فروشگاه نازرنگ ارائه دهنده انواع زعفران با کیفیت و مرغوب در بسته بندی های مختلف و شکیل است که میتوانید به صورت اینترنتی سفارش خود را برای خرید زعفران ثبت نمایید.
زعفران چند روزه گل می دهد؟ | کاشت زعفران
زعفران چند روزه گل می دهد؟ | کاشت زعفران

کاشت زعفران

برای شروع کشت زعفران باید عوامل مختلفی از جمله آب و هوا، خاک را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید که میتوانید این گیاه را در محل مورد نظر بکارید یا خیر.

آب و هوای مناسب برای کاشتن زعفران یکی از مهمترین فاکتور های تولید این گیاه ارزشمند هستند که در مورد آن باید بدانید که زعفران در مناطق خشک و کم آب تولید میشود به همین دلیل بهترین شهر های ایران برای کشت و تولید زعفران شهر های خشکی مانند قائنات و خراسان و … می باشد.

زعفران را بعد از کشت باید از نیمه مهر تا اردیبهشت آبیاری کرد که البته این مورد در روش های مختلف کشت و تولید زعفران مناسب است. همانطور که میدانید زعفران را به سه روش مختلف اعم از خاکی، گلخانه ای و کشت در منزل میتوان کاشت.

اما به طور کلی مراحل مختلف برای کاشتن زعفران شامل موارد زیر میشود:

  1. آماده کردن زمین برای کشت زعفران
  2. تهیه پیاز زعفران
  3. ضد عفونی کردن و آفت کشی پیاز ها
  4. کاشت پیاز ها
  5. آبیاری
  6. سله شکنی
  7. بررسی آفات و بیماری های احتمالی پیاز ها
  8. برداشت گل زعفران

اینکه زعفران چند روزه گل می دهد؟ وبرداشت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها میتوان به زمان آبیاری و آب و هوای منطقه اشاره نمود اما به طور کلی آبان ماه زعفران ها شروع به گلدهی می‌کنند که در طول ۲۰ الی ۳۰ روز فصل گلدهی باید هر روز گل های زعفران را بچینید.

زعفران چند روزه گل می دهد؟
زعفران چند روزه گل می دهد؟

خلاصه مطالب

در این مقاله کشت و تولید زعفران را به عنوان یک کار پرسود مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که گلدهی زعفران آخرین مرحله برای تولید آن است و زمان دقیق آن به عوامل مختلفی وابسته میباشد که باید توسط کارشناسان حوزه کشاورزی و توسط افراد با تجربه تعین شود، امیدواریم که مطالب ذکر شده برایتان مفید بوده باشد و در صورتی که میخواهید در مورد این گیاه ارزشمند اطلاعات بیشتری کسب کنید میتوانید به وبلاگ نازرنگ مراجعه نمایید، پیشنهاد میشود حتما از مقاله “کدام قسمت زعفران خوراکی است ؟“بازدید نمایید تا بیشتر با خواص و فواید آن آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *