خواص زعفران برای قلب | زعفران برای بیماری های قلبی

خاصیت زعفران برای قلب

در مقالات قبلی در مورد خاصیتهای مختلف زعفران بر سلامت انسان و درمان بسیاری از بیمار ها صحبت کردیم و امروز قصد داریم رابطه بین بیماری های قلبی و زعفران را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که آیا زعفران برای بیماری های قلبی مفید است یا خیر، نحوه مصرف و همچنین میزان مصرف زعفران در روز باید چقدر باشد تا به درمان بیماری های قلبی کمک کند و … بسیاری دیگر از خواص زعفران برای قلب را به شما خواهیم گفت.

خواص زعفران برای قلب | زعفران برای بیماری های قلبی
خواص زعفران برای قلب | زعفران برای بیماری های قلبی

رابطه زعفران و بیماری های قلبی از نظر علمی

از گذشته و در طب سنتی زعفران به عنوان یکی از بهترین و موثر ترین دارو ها برای درمان بیماری های قلبی و عروقی تلقی میشد و همواره برای دریافت بهترین نتیجه در التیام درد های ناشی از قلب تجویز میشد، امروزه تحقیقات بسیاری در زمینه خواص دارویی زعفران برای بیماری های قلبی و عروقی صورت گرفته که همگی حاکی از آن است که مصرف زعفران میتواند تاثیر مثبتی بر درمان بیماری های قلبی و عروقی داشته باشد.

تحقیقات دانشمندان درمورد زعفران و رابطه آن با درمان بیماری های قلبی حاکی از آن است که زعفران موجب افزایش یافتن تمایلات و نفوذ های مواد غذایی و دارو ها به سمت قلب می شود و همچنین از آنجا که مصرف زعفران برای شادی و نشاط مفید است، پس برای سلامت قلب هم مفید خواهد بود.

در طبی سنتی زعفران به عنوان یک ماده غذایی معجزه آسا برای درمان بیماری های قلبی نامبرده شده است که در این رابطه میتوان به نظر حکیم ابوعلی سینا در مورد رابطه بیماری های قلبی و مصرف زعفران اشاره نمود که در این باره میگویند: دارو هایی که به بیماران قلبی داده می شود باید به همراه زعفران باشد.

رابطه زعفران و بیماری های قلبی از نظر علمی
رابطه زعفران و بیماری های قلبی از نظر علمی

خوردن غذا های حاوی زعفران برای تقویت قلب

داشتن رژیم غذایی که در آن زعفران استفاده شده برای افرادی که از بیماری های قلبی زنج میبرند توصیه شده است زیرا زعفران میتواند از خون مردگی در عضلات و به خصوص عضلات قلبی جلوگیری کند.

اگر از مصرف دارو های خود برای درمان بیماری های قلبی ، مغزی و کبدی نتیجه مطلوب را دریافت نکرده اید توصیه میشود رژیم غذایی خود را تغییر داده و مصرف زعفران را در آن پر رنگ تر کنید زیرا این رژیم غذایی روند دارو رسانی به اندام های نام برده را تسریع میکند.

پتاسیم از دیگر مواد معدنی موجود در زعفران است که مصرف آن میتواند از فشار خون جلوگیری کند و در نتیجه احتمال حملات قلبی را کم کند..

تاثیر زعفران بر روی قلب

حتما تا به حال در مورد خواص متعدد زعفران بر روی بیماری های قلبی شندیده اید اما سوال اینجاست که زعفران چگونه به درمان بیماری های قلبی کمک میکند و مصرف آن چه تاثیری بر بیماری های قلبی دارد.

جالب است بدانید که مصرف زعفران موجب شادی و نشاط در افراد میشود و همین نکته به ظاهر کوچک تاثیر فوق العاده ای برای درمان بیمار های قلبی دارد و همچنین میتواند از حملات قلبی و گرفتگی عروق جلوگیری کند، شادی و نشاط میتواند تاثیر مستقیم در روحیه افراد داشته باشد که همین بالا بودن روحیه میتواند به تسریع روند درمان بیمار کمک کند.

آرامش اعصاب میتواند به تقویت قلب و ماهیچه های آن منجر شود، همانطور که میدانید علت بسیاری از سکته های قلبی عصبانیت های پی در پی است که به ضعیف شدن قلب منجر میشود، مصرف زعفران به صورت جوشانده میتواند تاثیر فوق العاده ای در آرامش اعصاب داشته باشد و از این طریق به تقویت قلب و عروق آن منجر میشود.

زعفران تقویت کننده سیستم گردش خون در بدن است و همچنین ضد فشار خون می باشد، از دیگر خواص زعفران میتوان به تاثیر آن در روند کاهش چربی خون اشاره نمود که با این کار از مسدود شدن رگ ها و سکته های قلبی جلوگیری میکند.

کروسین یکی از موثر ترین مواد در ترکیبات زعفران است که با کاهش کلسترول خون از مسدود شدن عروق قلبی جلوگیری کرده و به همین دلیل مصرف زعفران برای افرادی که از مشکل کلسترول و فشار خون رنج میبرند توصیه شده است.

تاثیر زعفران بر روی قلب
تاثیر زعفران بر روی قلب

روش های مصرف زعفران برای درمان بیماری های قلبی

همانطور که میدانید زعفران به روش های مختلف و در ترکیب با سایر مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد، یکی از رایج ترین روش های مصرف زعفران استفاده از جوشانده زعفران است که میتواند به صورت روزانه برای آرامش اعصاب و تقویت ماهیچه های قلب مورد استفاده قرار گیرد.

ترکیب آب زعفران و کرفس برای درمان گرفتگی قلب

یکی از موثر ترین ترکیبات زعفران برای درمان بیماری های قلبی ، ترکیب آب کرفس و زعفران است که به کاهش گرفتکی های قلب و همچنین عروق کمک میکند، میزان مصرف این دارو برای افراد به بیماری گرفتگی قلب و عروق 2 الی 3 لیوان آب کرفس و زعفران در روز می باشد، البته افرادی که مبتلا به بیماری غلظت خون هستند باید توجه داشته باشند که در مصرف زعفران زیاده روی نکنند.

ترکیب گلاب و زعفران برای درمان گرفتگی عروق

ترکیب گلاب و زعفران یکی از خوش طعم ترین ترکیبات دنیا است و با توجه به طبع گرم این ترکیب ، استفاده از آن برای جلوگیری از مسدود شدن شریان های قلبی توصیه شده است.

مضرات زعفران برای قلب

البته که فواید زعفران برای بیماری های قلبی بیشتر از مضراتش هست اما بهتر است در کنار فواید بسیاری که استفاده از زعفران و غذا های حاوی زعفران برای بیماری های قلبی و عروقی دارد، ضرر های آن را هم بدانید، لازم به ذکر است که در صورتی که میزان مصرف زعفران در افراد مبتلا به بیماری های قلبی به صورت کنترل شده باید، آثار منفی بسیار کمی بر روی قلب خواهد داشت.

تنها ضرر زعفران برای بیماری های قلبی این است که استفاده بیش از حد زعفران موجب افزایش غلظت خون و رقیق شدن خون میشود، به همین دلیل برای افرادی که خونشان رقیق است توصیه میشود به صورت کنترل شده و با مشورت پزشک از زعفران در رژیم غذایی و یا روند درمانی شان استفاده شود.

همچنین استفاده از زعفران برای خانم های باردار به خصوص در ماه های اول بارداری شان به هیچ وجه توصیه نشده است و همانطور که میدانید میتواند خطرات جدی برای جنین به همراه داشته باشد.

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی تمامی اثرات زعفران برای بیماری های قلبی پرداختیم و میتوجه شدیم که استفاده از زعفران میتواند اثرات مثبتی برای بهبود روند درمان بیماری های قلبی داشته باشد، اما افرادی که دچار غلظت خون هستند و خانم های باردار باید برای مصرف زعفران با پزشک خود مشورت کنند.

روش هایی که میتوان برای مصرف زعفران جهت درمان بیماری های قلبی به کار گرفت عبارتند از جوشانده یا همان دمنوش زعفران و ترکیب آن با کرفس یا گلاب.

یکی از مهمترین نکات که حتما باید به آن توجه داشت این است که تما باید از زعفران اصل استفاده نمایید و خوردن زعفران های تقلبی به دلیل وجود مواد شیمیایی نه تنها تاثیر مثبتی برای درمان بیماری های قلبی نخواهد داشت بلکه مشکلات متعددی هم به وجود می آورد، برای خرید زعفران اصل با قیمت مناسب میتوانید از طریق فروشگاه نازرنگ اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *