آیا زعفران برای کرونا مضر است ؟ | زعفران و کرونا

آیا زعفران برای کرونا مضر است ؟

از زمان فراگیری ویروس کرونا این سوال پیش آمده که چه ادویه هایی برای پیشگیری و درمان این بیماری مفید و چه ادویه هایی برای کرونا مضر است که در این مقاله قصد داریم تاثیر زعفران را بر روی بیماری کرونا مورد بررسی قرار دهیم و ببینم آیا زعفران برای کرونا مضر است یا نه ؟ پس با ما تا انتها این مقاله همراه باشید.

آیا زعفران برای کرونا مضر است ؟ | زعفران و کرونا
آیا زعفران برای کرونا مضر است ؟ | زعفران و کرونا

خواص دارویی زعفران

در مقالات قبلی به صورت مفصل درباره خواص دارویی و درمانی زعفران صحبت کردیم و متوجه شدیم که این گیاه ارزشمند علاوه بر این که عطر و طعم خوبی دارد و به غذا ها رنگ و بو میدهد برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار میگیرد.

طبع زعفران گرم است و برای درمان بسیاری از بیمار ها که منشا آنها سردی بدن است توصیه شده و میتواند تاثیر زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن داشته باشد.

زعفران به عنوان یک دارو عالی برای درمان سرفه و گلودرد تجویز میشود.

تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین قلب و عروق از دیگر مزایا استفاده از زعفران است.

خواص دارویی زعفران
خواص دارویی زعفران

تاثیر زعفران بر بیماری کرونا

طبق بررسی های انجام شده بیماری کرونا سیستم ایمنی و تنفسی بدن را مورد هدف قرار میدهد و با درگیر کردن شش های بیمار موجب تنگی نفس، گلودرد، سرفه و درد های عضلانی میشود که در این زمان توصیه پزشکان مصرف مواد غذایی با طبع گرم و حاوی ویتامین ها است که میتواند به بهبود بیمار کمک کند و دوره نقاهت او را کوتاه تر میکند.

با توجه به آنچه در بالا بررسی کردیم در پاسخ به این سوال که آیا زعفران برای کرونا مضر است ؟ باید بگوییم خیر، نه تنها زعفران هیچگونه اثر منفی بر روی کرونا ندارد بلکه میتواند بسیار مفید هم باشد.

مصرف زعفران برای درمان کرونا

بهترین روش برای مصرف زعفران در افرادی که بیماری کرونا مبتلا شده اند، جوشانده و یا دمنوش زعفران است که برای تهیه آن بهتر است زعفران را به خوبی بسابید (برای جلوگیری از از بین رفتن خواص زعفران باید آن را کاملا اصولی بسابید که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود مقاله روش آسیاب کردن زعفران را مطالعه نمایید.)

بعد از آنکه زعفران را پودر کردین آن را در مقداری آب جوش بریزید و اجازه دهید با حرارت غیر مستقیم به مدت 3 دقیقه دم بکشد و بعد از خنک شدن میل کنید.

لازم به ذکر است که با توجه به گرم بودن طبع زعفران نباید در مصرف آن زیاده روی کرد و مقدار مصرف توصیه شدن آن در زمان کرونا 1 فنجان دمنوش است و در صورت استفاده بیش از حد میتواند طبع شما را بهم بزند و مسمومیت های غذایی را به دنبال خواهد داشت، جالب است بدانید که مصرف 20 گرم در روز احتمال 99 درصد مرگ را به دنبال خواهد داشت پس با وجود فواید بسیاری که برای زعفران گفته شد، مصرف بیش از حد آن میتواند بسیار خطرناک باشد و باید مصرف آن در در طول روز کنترل کرد.

مصرف زعفران برای درمان کرونا
مصرف زعفران برای درمان کرونا

خلاصه مطالب

در این مقاله تاثیر زعفران را بر روی بیماری کرونا مورد بررسی قرار دادیم و متوجه شدیم که استفاده از زعفران در درمان و پیشگیری از کرونا بسیار موثر است و توصیه شده که روزانه یک فنجان دمنوش زعفران نوش جان گردد.

برای خرید زعفران اصل با بهترین قیمت و کیفیت میتوانید به صورت اینترنتی خرید خود را در فروشگاه نازرنگ ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *